Godziny otwarcia salonu:
pn-pt 9:00-21:00
sob. 9:00-17:00

Zabiegi na Dłonie i Stopy

Zabiegi na Dłonie i Stopy

Pielęgnacja dłoni

manicure
Dłonie są taką samą wizytówką kobiety jak twarz czy szyja. O pielęgnacji dłoni czesto się zapomina, albo traktuje „po macoszemu” choć dłonie znoszą przecież dużo z naszej strony- traktujemy je różnymi środkami chemicznymi, nie zawsze nosimy rękawiczki w chłodne dni, narażamy je na szkodliwe działanie ultrafioletu.
Powstaje pytanie: Co możemy dla nich zrobić?

Absolutna podstawa!
Manicure warto zrobić. Czujemy się wtedy o wiele pewniej. Mamy czyste, pięknie pomalowane paznokcie, nosimy na dłoniach atuty rozpoznawalnej bez trudu elegancji. Ostatnio także mężczyźni odkrywają, że wypielęgnowane dłonie nie sa żadnym luksusem zarezerwowanym dla gwiazdorów filmowych, lecz czymś normalnym i codziennym.

RODZAJE MANICURE

MANICURE KLASYCZNY

Manicure klasyczny polega na usunięciu naskórka nachodzącego na płytkę paznokcia. Podczas wykonywania zabiegu manicure wykorzystuje się pilniki, cążki do paznokci oraz do wycinania naskórka, łopatkę do podważania naskórka, a także używana jest frezarka do wygładzania skórek wokół płytki paznokciowej. Manicure klasyczny przeważanie zakończony jest malowaniem.

MANICURE SPA

Jest to manicure klasyczny poszerzony o relaksujący masaż dłoni z peelingiem.

MANICURE BIOLOGICZNY

Podczas wykonywania zabiegu manicure biologicznego nie używa się narzędzi metalowych (pilników, cążek, podważaczy). Do pracy wykorzystuje sie pilniki papierowe/szklane, patyczki z drzewa pomarańczowego oraz żele i płyny zmiękczające naskórek.

MANICURE HYBRYDOWY

To alternatywa dla paznokci żelowych i akrylowych. manicure francuskiJest to metoda wykonywania manicure, w której na naturalną płytkę paznokcia nakładany jest kolorowy żel, metodą podobną jak w przypadku nakładania zwykłego lakieru. Różnica polega na tym, że nałożony żel pozostaje na paznokciach przez 2 tygodnie w stanie nienaruszonym! Kolejną zaletą tej metody jest sposób zdejmowania, który nie powoduje uszkodzenia powierzchni paznokcia. Ten rodzaj manicure polecamy dla wszystkich Pań, które cenią komfort i dbałość i naturalne piękno.

MANICURE FRENCH

Manicure francuski uważany jest za najbardziej elegancji i ponadczasowy styl zdobienia paznokci. Polega na zaakcentowaniu białym lakierem końcówki paznokcia. Umiejętne jej narysowanie sprawia optyczne wydłużenie płytki. Technika poprzedzająca etap malowania paznokci jest do wyboru: klasyczny lub biologiczny. Odmianą popularnego manicure francuskiego jest „szewron”. Różni się od tradycyjnego kształtem białego brzegu- półksiężyc zastępowany jest literą „V”.

REPERACJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Naprawa płytki paznokciowej za pomocą żelu.

MANICURE NA CIEPŁO

W skład zabiegu wchodzi: opiłowanie paznokci, wycięcie bądź odepchnięcie skórek. Paznokcie są zanurzane w ciepłym balsamie, następnie wykonywany jest masaż paznokci, dłoni i rąk. Zabieg ten pozwala utrzymać dłonie i paznokcie w doskonałej kondycji.

MANICURE IBX

Zabieg IBX system, to nowoczesna formuła wzmacniająca paznokcie. Odżywia, regeneruje i utwardza płytkę paznokci. Działa jak tarcza ochronna: chroni płytkę paznokciową przed stylizacją żelową, hybrydową i inną.

MANICURE JAPOŃSKI

Manicure japoński wzmacnia naturalną płytkę paznokcia, nadając jej piękny połysk, uszczelnia płytkę paznokcia i zasila w składniki naturalne. W skład preparatów wchodzą: witamina A+E, kreatyna, pyłek pszczeli i krzemionka z morza japońskiego. Zalecane jest szczególnie na paznokcie łamliwe, kruche i rozdwajające się. Zabieg polega na wmasowaniu odżywczej pasty w płytkę paznokcia. Następnie nałożoną pastę zabezpieczamy wcierając puder, który powoduje zatrzymanie składników zawartych w paście przed spłukaniem z płytki paznokcia. Dodatkowym efektem tego zabiegu jest wysoki naturalny połysk, który utrzymuje się na płytce paznokcia około dwa tygodnie. Po wykonaniu zabiegu nie jest wskazane malowanie paznokci przez 4-5dni, gdyż przyczepność lakieru do płytki paznokcia w tym okresie jest bardzo ograniczona. Manicure japoński zalecany jest razem z manicure biologicznym, co odkryje w pełni naturalne piękno paznokci.

 

INNE ZABIEGI DLA DŁONI

KĄPIEL PARAFINOWA DŁONI

Parafina zawiera dużą ilość naturalnych substancji natłuszczających. Rozgrzana, płynna parafina wygładza, rozgrzewa, nawilża i pojędrnia skórę, sprawia, że wszystkie preparaty nałożone na skórę przed zabiegiem działają skuteczniej. Doskonale, kiedy jest poprzedzona zabiegiem pielęgnacyjnym bogatym w olejki roślinne lub kremy odżywcze. Taki okład z parafiny kosmetycznej otuli nam dłonie ciepłem i spowoduje lepszą penetrację zastosowanych preparatów.

MIKRODERMABRAZJA DŁONI

Zabieg, który skutecznie usuwając martwe komórki naskórka doskonale odmładza i rozjaśnia skórę dłoni. Mikrodermabrazja to świetny sposób na plamy starcze i przebarwienia. Stosuje się ją w połączeniu z zabiegami odżywczymi na dłonie.

PEELING KAWITACYJNY DŁONI

Zabieg mniej inwazyjny od mikrodermabrazji, również złuszczający naskórek i przygotowujący do aplikacji innych kosmetyków. Odświeża, regeneruje, umożliwia pozbycia się szorstkiego naskórka.

Pielęgnacja stóp

W ciągu całego życia stopy pokonują setki tysięcy kilometrów. Rocznie robią około dwóch milionów kroków.
Zasługują one na troskę i pielęgnację każdego dnia. Tymczasem najczęściej traktujemy je po macoszemu. Tryb życia, codzienny pośpiech, nieprawidłowa pozycja ciała przy pracy, niedostatek sportu, wreszcie niewygodne obuwie doprowadzają w końcu do tego, że stopy się buntują. Około 80 proc. dorosłych w krajach, w których się nosi obuwie, ma różnorakie problemy ze stopami. Zwłaszcza latem ulegają one nasileniu. Doskwiera pocenie się stóp, pieką, a co najgorsze – puchną. Latem także z innego powodu przypominamy sobie, że mamy stopy. W lekkich sandałach nie można ukryć zniekształconych palców i paznokci, zgrubiałej skóry na piętach, szpecących odcisków. Dopiero wówczas myślimy o zabiegach poprawiających ich wygląd.

Najlepszym sposobem, żeby mieć zadbane stopy, są regularne wizyty u pedikiurzystki w odstępach czasu nieprzekraczających jednego miesiąca.
pedicure

Peeling i masaż stóp to więcej niż dbałość o ich wygląd. Na stopach skupione są receptory wielu narządów wewnętrznych. Masaż stóp jest nie tylko przyjemny. Ma wpływ Np. na pracę serca, płuc i, uwaga, jest też afrodyzjakiem. Złuszczanie naskórka podeszwowej strony stóp można wykonać skrubem, maską złuszczającą naskórek lub specjalnym frezem, który usunie wszystkie zgrubiałości na stopach.

Wypielęgnowane stopy z dobrze zrobionym pedicurem to nie tylko kwestia estetyki. Zadbane stopy łatwiej znoszą męczarnie w niewygodnych butach, dlatego tak ważne jest, aby się o nie regularnie troszczyć, a zwłaszcza wtedy, gdy ma się zamiar założyć wyjątkowo niewygodne szpilki i przetrwać w nich bez przerwy kilka lub kilkanaście godzin.

Stopy w sandałkach wyglądają najefektowniej, gdy ich paznokcie są ładnie ozdobione. W tym sezonie masz pełną dowolność w wyborze kolorowych lakierów. Nosi się niemal każdy. Nie zwlekaj więc dłużej i razem z nami zrób swój wakacyjny pedicure.
Tak jak dbasz o paznokcie u rąk, tak też powinnaś zadbać o te, które masz u stóp. I to koniecznie! Zwłaszcza latem, gdy klapki, sandałki i japonki całkowicie je odkrywają.. Nie zwlekaj więc dłużej i zrób sobie pedicure!

ZABIEGI SPECJALISTYCZNE NA STOPY

Profesjonalna pielęgnacja stóp, która odbywa się w salonach dotyczy nie tylko tak popularnego pedikiuru czy usług związanych ze zdobieniem paznokci.
Coraz więcej na rynku polskim pojawia sie specjalistycznych gabinetów, gdzie wykonywane zabiegi wymagają wiedzy medycznej oraz profesjonalnego przygotowania zawodowego.
stopy
Część osób na pewno zetknęła się już z pojęciem podologii. Podolog pomaga osobom dotkniętym chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii ( cukrzyca, reumatyzm), pacjentom z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami t.j.: odciski, modzele, brodawki, wrastające czy grzybicze paznokcie itp.

SPECJALISTYCZNA PIELĘGNACJA STÓP, OBEJMUJĄCA:

– fachowe skracanie paznokci
– leczenie (korekcja wrastających lub zakręconych paznokci przy użyciu nowoczesnych metod – tamponada, klamry, rurki korygujące
– rekonstrukcję płytki paznokciowej
– odbudowę paznokci zniszczonych przez urazy mechaniczne, grzybicę
– opracowanie paznokci zgrubiałych, zdeformowanych, zawiniętych, przerośniętych
– usuwanie zrogowaciałego naskórka – pęknieć i rozpadlin na części podeszwowej stóp
– usuwanie lub zmniejszenie problemu pękania skóry okolicy pięt
– profesjonalne usuwanie modzeli i nagniotków
– dobór i wykonanie indywidualnych ortez sylikonowych korygujących zniekształcenia stóp i odciążających miejsca nadmiernego ucisku na stopach oraz ochraniających bolesne miejsca przed nadmiernym uciskiem
– masaż stóp – dobór kosmetyków pielęgnacyjnych w zależności od problemów skór
– porady indywidualne na temat użytkowanego obuwia, zalecanych wkładek do obuwia, codziennej pielęgnacji i gimnastyki stóp
– pobieranie materiału mykologicznego w kierunku grzybicy paznokci

 

BADANIE MYKOLOGICZNE W STRONĘ GRZYBICY PAZNOKCIA

Rozpoznanie zakażenia grzybiczego paznokci .
Zakażenie grzybicze rozpoznajemy po tym, że płytka paznokciowa traci przejrzystość i zmienia kolor, zaś paznokcie stają się łamliwe a ich brzegi postrzępione. Grzybicę paznokci wykrywa się najczęściej w paznokciach stóp lub jednocześnie w paznokciach stóp i rąk; bardzo rzadko zakażone są tylko paznokcie rąk.
Potwierdzenie rozpoznania tzw. badaniem mykologicznym

Badanie to polega na rozpoznaniu grzyba pod mikroskopem w badaniu laboratoryjnym. Lekarz lub przeszkolona kosmetyczka podolog pobiera w tym celu z paznokcia próbkę masy rogowej (spod brzegu płytki).

JAK SIĘ ZAKAŻAMY?

Infekcja grzybicza paznokci
Zakażają paznokcie grzyby – tzw. dermatofity. Zakażenie często jest poprzedzone infekcją o innym umiejscowieniu, np. grzybicą stopy – międzypalcową.
Kogo atakuje grzybica?
Grzybica paznokci zakaża najczęściej dorosłych. U osób starszych ok. 80% infekcji dotyczy paznokci stóp, zwłaszcza dużego palucha. Jednoczesne występowanie grzybicy paznokci stóp i rąk jest spotykane rzadziej.
Jak rozpoznać infekcję grzybiczą paznokci we wczesnym jej rozwoju?

Uważny obserwator zauważy takie niepokojące objawy jak: nietypowe zgrubienie paznokci, przebarwienie, łamliwość i pobruzdowanie płytek. Oczywiście, mogą być one spowodowane inną przyczyną, dlatego przed przystąpieniem do leczenia należy wykonać badanie na obecność grzyba.

Rozwojowi grzybicy sprzyjają trzy czynniki:
• ciepło,
• wilgoć,
• uszkodzenie naskórka.
Jak się zakażamy?
Do zakażenia grzybiczego dochodzi przeważnie tam, gdzie króluje ciepło i wilgoć, stanowiące idealne środowisko dla namnażania się mikropasożyta. Takimi miejscami są wykładziny i wilgotne posadzki na pływalniach, w łaźniach miejskich, w przebieralniach, salach sportowych, gdzie można się łatwo zarazić chodząc boso.
Ryzyko zachorowania zwiększa się również przez:
• używanie zbyt silnie „odkwaszających” skórę mydeł,
• nadmierną potliwość stóp,
• noszenie zbyt ciepłego, nie przewiewnego i ciasnego obuwia.
Inkubator choroby – nieprzewiewny trzewik
Gdy grzyb osiądzie na skórze stopy idealnym środowiskiem rozwoju może być wnętrze naszego buta. Zwłaszcza trzewika z litej skóry, czy tworzywa sztucznego zbyt ciasnego lub ściśle przylegającego do stopy i nie przepuszczającego powietrza i nadmiaru wilgoci. To optymalne warunki dla rozwoju dermatofitów, takich jak: Trichophyton rubrum, Trichophyton interdigitale i Epidermophyton flocosum

 

PEDICURE CHEMICZNY CALLUS PEEL NOWOŚĆ!!!

pedicure chemiczny
Jedyny w Krakowie zabieg pedicure kwasami. Za pomocą mieszanki kwasów zalegające nieestetyczne złogi zrogowaciałego naskórka zostają szybko i skutecznie usunięte pozostawiając stopy gładkimi i miękkimi.

PEDICURE HYBRYDOWY

Zabieg klasycznego pedicure poszerzony o efekt nieskazitelnie pomalowanych, błyszczących paznokci do 2 tygodni.

PEDICURE FRENCH

Modny jest nie tylko french z białą końcówką, ale także od niedawna innowacyjne połączenie emalii – końcówki paznokci pomalowane kolorowym lakierem. Na czasie są też jednokolorowe, bardzo intensywne, jak na lato przystało, barwy, a więc: różowy, pistacjowy, fioletowy, żółty czy czerwony. Ciągle też nie wychodzą z mody kolorowe wzorki, a na wieczorne wyjścia naklejane cyrkonie, brokat i drobne konfetti.

PERMANENTNY FRENCH

Wykonanie frenchu i utwardzenie płytki paznokcia żelem lub akrylem.

PEDICURE KLASYCZNY

Polega na usunięciu zgrubiałego naskórka na stopach i podeszwach oraz opracowaniu płytki paznokcia. W skład tego zabiegu wchodzi również pomalowanie paznokci odżywką i wmasowaniu kremu zmiękczającego stopy.

PEDICURE LECZNICZY

Specjalistyczny pedicure polegający na usunięciu nie tylko zrogowaciałego naskórka stóp, ale także bolesnych odcisków, modzeli czy nagniotków oraz pielęgnacji pękających i nadmiernie rogowaciejących pięt za pomocą odpowiednich narzędzi takich jak frezy. W przypadku wrastających paznokci proponuje się założenie specjalnych klamer korygujących wrastanie paznokcia. Wykonuje się również rekonstrukcję płytki paznokcia za pomocą specjalnej Nagelmasse.

Wskazania do pedicure medycznego:
1. Pękające pięty
2. Wrastające paznokcie
3. Odciski
4. Nagniotki
5. Modzele
6. Suchość skóry
7. Odparzenia stóp
8. Zanik płytki paznokciowej
9. Ubytek płytki paznokciowej
10. Pęknięcie wzdłużne paznokcia
11. Zaniedbane stopy

PEDICURE SPA

Aby ulżyć i odciążyć stopy możesz sobie zafundować pedicure SPA.
Jest to zabieg relaksujący z użyciem odżywczych masek, kremów i peelingu, dzięki, którym stopy stają się delikatne, gładkie i wypoczęte.

PEDICURE JAPOŃSKI

To metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie i nadaje im połysk różowej perły. Unikatowy pedicure nadaje naturalnym paznokciom blask, zasila je w składniki odżywcze, m. in. witaminy A + E, keratynę, pyłek pszczeli, krzemionkę z morza japońskiego. P.Shine to metoda zalecana na paznokcie kruche, łamliwe i rozdwajające się. Zabieg polega na wcieraniu energicznymi ruchami pasty w naturalną płytkę oraz naniesieniu pudru. Czas trwania to około 30 minut. Średnio co 2-3 tygodnie należy przeprowadzić uzupełnienie.

PEDICURE USŁUGI – STERYLIZACJA OBUWIA

Żyjemy w czasach, w których szczególną uwagę przywiązuje się do zdrowia i higieny, w tym do higieny stóp, będąc tak bardzo aktywnymi na co dzień.Zapraszamy do skorzystnia z nowatorskiego, opatentowanego produktu – sterylizatora obuwia o nazwie Xenelight. Przeprowadzone badania potwierdziły, że produkt gwarantuje 99% skuteczność sterylizacyjną na grzyby i bakterie wywołujące między innymi grzybicę stóp. Opisywany sterylizator działa bezinwazyjnie na buty, nie niszcząc tkanin czy membran. Sam sterylizuje, a za pomocą wkładki Zenezo osusza i dodatkowo działa jak dezodorant.

Sterylizator posiada wbudowaną lampę UV-C, której promienie światła elektromagnetycznego mają silny efekt bakteriobójczy.
Produktu można uzywać w dowolnie wybranym czasie w zależności od własnych potrzeb czy po wszelkiego typu aktywnościach takich jak bieganie, taniec, chodzenie po górach czy po prostu po całodziennej pracy w biurze lub terenie.

 
UA-13257388-1
Listing all pages